Yerinde Üretim ve Taşıma Yemek

26.02.2015 12:10:00

 

YERİNDE ÜRETİM VE TAŞIMA YEMEK

Günümüzde, firmalar yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yerinde üretim yapan veya taşıma yemek üretimi yapan şirketlerden birini tercih ederek ihtiyaçlarını, yemek üretimi yapan uzman şirketlerden tarafından hizmet alarak karşılamaktadır.

 

Yerinde Üretim Hizmeti, Yemek hizmeti alacak firmanın kendi mutfağında yemek üretimi yapmasıdır. Taşıma Yemek Hizmeti, Firmanın Kendi bünyesinde yemek üretimi yapılabilecek bir alanın bulunmaması durumunda bu hizmet alınmaktadır.

 

Yerinde Üretim Ve Taşıma Yemek Arsındaki Farklar;

Taşıma yemekte risk oldukça fazladır. Hizmet verilecek firmanın yemek üretimi için bir alanının olmaması durumunda, şirket kendi mutfağında yaptığı yemekleri müşteri yemek saatinde firmaya sevkiyat yapmaktadır. Yemekleri Termobox kaplarında taşınarak hizmet verilir. Termobox ısı kaybı özelliği ile yemekler istenilen ısıda tutması yemeklerin bozulma riskini minimuma indirmeyi sağlar. Termobox kapların, ısının belirli bir derecenin altına düşmemesine özen gösterilmeli yoksa bakteri üretimi hızlanır. Bakteri oluşumundan kaynaklanan mikroplar oluşmaktadır. Buda gıda zehirlenmelerine yol açmaktadır. Yerinde üretimde bu sorun yoktur. Yemeklerimiz üretildiği yerde yapılıp orada servis edildiğinden kalite ve lezzet kaybı olmamakta. Yerinde üretimde ürünlerin gruplandırılarak saklanması, muhafaza edilmesine dikkat etmekteyiz. Ürünlerin saklama koşulları önem taşımaktadır, Yerinde üretim buna daha elverişli Bunun için yerinde üretim yapılan firmada gerekli alan yeri vardır. Taşıma yemekte servis personellerinin dağıtım yapmasından dolayı yemek ile ilgili herhangi bir problem olduğunda muhatap olabilecek kişi bulunmayacak. Yerinde yemek orada yapıldığı için o anda gerekli kişiye ulaşma imkanı var. Taşıma yemekte mutfağı görme şansı olmuyor. Yerinde üretimde ise istenildiği zaman görme imkanı bulunmaktadır. Taşıma yemekte servis araçlarının uygunluğu da risk taşımaktadır. Taşıma yemekte personelin hijyen (eldiven, bone, iş kıyafeti, kişisel ve genel hijyen) kurallarına göre uygun çalışıp çalışmadığını görme imkanımız yok. Yerinde üretimde böyle bir şey söz konusu değil, çalışan personel temizliği,  mutfak ve ekipman temizliği görme imkanı bulunmaktadır.

 

Porselen Toplu Yemek 

Porselen Yemek sadece yerinde üretim hizmeti veren bir toplu yemek firmasıdır. Tüketici sayısının belirli bir sayının üstünde personele sahip olması, mutfak ortamının ve yerinde üretim koşullarının uygun olması durumunda deneyimli kadrosuyla hizmet vermekteyiz. Özenle düzenlenmiş bir restoran ortamında, yemekleri bir ev sofrası titizliği ile hazırlayarak, damak tatlarına uygun, sağlıklı bir menü ve istedikleri kaliteli,  lezzetli yemek hizmeti sunmaya çalışmaktayız. Türk mutfağının yanında, dünya mutfağından da seçilen özel yemek ile hizmet sunarak farklılık katmayı amaçlamaktayız. İşyerinde çalışma temposu içerisinde en önemli zaman dilimi yemek saatidir Aylık oluşturulan menülere çeşitli tat ve lezzetleri ekleyerek, gelenekten geleceğe farklı damak zevklerine hitap etmeye çalışmaktayız. Çünkü; İş yerlerinde farklı kültürlerden insanlar bir araya gelmektedir, bunun için yemek hizmetinin çeşitliliğine ve uyuşmasına önem vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizin birçoğunun yediği yemekten beklentisi, anne elinden yapılan lezzet gibi olmasıdır. Yemeği lezzetine verdiğimiz özen kadar sunum şekline de önem vermekteyiz.  Özenle düzenlenen mutfakta, hijyenik bir ortamda damak tadına uygun, sağlıklı bir menü ve iyi bir hizmetle müşterilerimize hizmet vermeye çalışmaktayız. Yemek sektöründe lider firma olmayı hedeflemekteyiz.

Bizim için Müşteri memnuniyeti önem taşır. Müşteri beklentilerini karşılamaya çalışarak, maksimum lezzeti yakalamaya çalışmaktayız. Maksimum lezzeti yakalayabilmek için, doğru pişirim, doğru ekipman ve kaliteli ürün kullanarak hizmet vermekteyiz. Müşteri tercihleri ile üretimi gerçekleştirmekteyiz. Yemek menülerini hizmet vereceğimiz firma çalışanlarını da düşünüp istek ve beklentilerini dikkate alarak hazırlamaktayız. Müşteri memnuniyetine öncelik verdiğimiz için yemeğin hazırlanma aşamasından sunum aşamasına kadar olan süreçte gereken özeni göstermekteyiz.

Birçok toplu yemek firmasında gıda mühendisi sorunu vardır. Porselen Yemek’te, yemek üretimimiz gıda mühendisi tarafından kontrol edilerek yapmaktayız. Yemeklerin yapım aşamasında dikkat edilen hijyene, kullandığımız ekipmanlarda da dikkatli özeni göstermekteyiz. Şikayet ve riskleri minumuna indirmek için kalite ve hijyenden sorumlu yöneticiler tarafından düzenli olarak kontrol ettirilir.

Yiyeceğim yemek gözünüzün önünde işyerinizde yapılmasını istiyorsanız yerinde üretimi tercih ederek, mutfağınızı, uzman aşçı ve deneyimli servis personellerimize emanet edin.