Proje

Genel Bakış

 

Proje departmanımız tarafından konusunda uzman çözüm ortaklarımız ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje çalışmalarımız işletmenizin genel yapısı ve fiziki durumları göz önünde bulundurularak oluşturulur. Proje oluşum aşamasında üzerinde titizlikle durduğumuz üç ana konu bulunmaktadır. Kalite – Hijyen – Pratiklik.   Bu temel değerler üzerine kurduğumuz proje oluşumlarında veya revizyon uygulamalarında sistemin en iyi şekilde işlemesi en önemli unsurdur.

 

Bir proje oluşumunda veya revizyonunda yapılacak olan her türlü çalışma tüm detaylarları ile birlikte en ince ayrıntısına kadar işlenerek 3 boyutlu görseller şeklinde müşterilerimizin bilgisine sunulur. Karşılıklı fikir birliği edindikten sonra projenin temelleri atılmaya başlanır.

 

 

Mutfak Kurulumu

 

Yeni mutfak kurulumlarında yapılanmanın önceden planlanması projenin HACCP kriterlerine göre inşa edilmesi öncelikli iş anlayışımızdır. Mevcut sistem üzerinden yapılan değerlendirmede yetersiz veya eksik olarak tespit edilen üniteler revize edilip değerlendirilmeye çalışılır. Eğer mevcut sistem genel olarak yetersiz tespit edilir ise proje yönetim ekibi tarafından yeniden tasarlanır. Yeni yapılan çalışmalar karışıklı görüş birliğinin tamamlanmasıyla birlikte sistemin işler hale getirilme çalışmaları başlar. Bu doğrultuda yerinde üretim koşullarının gerçekleşmesi için gerekli olan tüm ekipmanlar firmamız tarafından karşılanmaktadır. 

Mutfak kurulumlarında özen gösterdiğimiz diğer bir konu ise görselliktir. Üretim ve genel işleyiş planının oluşturulmasıyla başlayan çalışmalarımız restoran kültürüne yakın concept yemekhane tasarımlarının uygulanması ile sonuçlandırılır .

 

Kurulumda Kalite

 

Yaptığımız her işte olduğu gibi proje kurulumlarında da kalite bizim için en önemli unsurdur. Kullandığımız tüm araç ve gereçlerin belirli bir nitelikte olması ve uzun yıllar kullanılabilir olmasını sağlanmak kalite politikamızın başında yer alır. 

 

 

Kurulumda Hijyen

 

Kalite yönetim sistemimizin güvenirliliğini arttırmak ve insan sağlığına verdiğimiz değerin temellerini oluşturmak için kurulum aşamasında sistemin en sağlıklı iş planına sahip olmasını sağlarız.  Mutfak kurulumlarında HACCP kriterlerini üretim tüm işleyiş akışına enpoze ederek ilerleriz. İnsan sağlığına verdiğimiz değeri başlangıç aşamamasında kattığımız değerlerle yön veririz. 

 

 

Kurulumda Pratiklik

 

Çalışma alanları ne olursa olsun üretime etki edecek her detayı minimum zaman içinde, başta iş ve işçi güvenliği olmak üzere en pratik işleyiş ile sürdürmeyi arzu ederiz. Bunun için mutfak kurulumlarında iş akışını hızlandıracak olan planlamayı önceden tayin eder, çalışanlarımıza bu yönde gerekli eğitimleri veririz.

 

 

Proje Örnekleri

 

Örne Proje 1 : Bu proje örneğinde mutfak alanı dikdörtgen yapıya sahip olması nedeniyle tek bir uzantıda yer almıştır. Personel yoğunluğu nedeniyle benmari düzeneği iki ayrı koldan geçiş hakkı verilerek dağıtım sürecinde çıkacak karışıklıkların önüne geçilmeye çalışılmıştır. Mutfak alanının dar olması sebebi ile depo  ve personel sosyal alanları ayrı bir kata kurulmuştur.  Bu proje çalışmaları zorunlu haller dışında pek tercih edilmemektedir.

 

 

 

Örnek Proje 2:

 

Bu proje örneğinde mutfak alanı kare  yapıya sahip olması nedeniyle  daha kopmlike bir kurulum söz konusu olmuştur. Mutfak kurulumlarında  alan tahsisi ve alt yapısı büyük önem taşımaktadır. Sistem kurulmasında entegre bir çalışma anlayışının oluşturulması hem kalite hemde pratik üretim bakımından büyük önem taşımaktadır.