Toplu Yemek Sektörü

 

 TOPLU YEMEK SEKTÖRÜ

 

 

Toplumumuzda aile sofrası önemlidir. Çağımızda aile ile bir arada yemek yemek büyük kentlerde oldukça imkansız hale gelmiştir. Yaşantımızın  önemli bir bölümü çalışarak iş yerinde geçmektedir. Bu nedenle iş yerinde yemeğin önemi artmaktadır. Birbirini tanıyan tanımayan birçok insan bu yemekler vasıtası ile bir araya gelmekte ve sosyalleşmektedir. Toplu yemekler insanlar arası iletişim  fırsatıdır. İlişkileri kuvvetlendirir ve samimiyeti artırır.

Bir çok işyeri şimdilerde çalışanlarına kahvaltı olanağı da sunarak işyerinde bir araya gelme zamanını artırarak iş ile ilgili iletişimi ve verimliliği artırma yoluna gitmektedirler.

Toplu yemek sektörü iş dünyası için çok önemli bir sektördür,  stratejik bir konudur.  İşletmeler yemek hizmetini dış kaynak olarak almayı tercih etmektedirler çünkü bu iş hem zaman ve enerji kaybı hem de özel ilgilenilmesi gereken bir konudur. Konu gıda olunca ve özellikle toplu yemek olunca kaliteye ve hijyene  azami ölçüde önem vermek gerekir. Toplu yemekte ürettiğiniz ve sunduğunuz bir ürünü geri çağırma imkanınız yoktur. Sunduğunuz ürünün geri bildirimini anında alırsınız. Oysa diğer sektörlerde ürününüzün  kalitesi yeterli değilse pazarlama ve satışa piyasadan geri çağırma şansınız vardır.

Toplu yemek hizmetinde Porselen Toplu Yemek olarak  en önem verdiğimiz konu kalitedir. Kaliteyi sağlarsanız karlılık ve büyümeyi  orta ve uzun vadede garantilemiş olursunuz. Bunu  yapabilmek  için tedarikçilerinizi iyi seçmeli, eğitimli tecrübeli ve yaptığı işin bilincinde olan ekiple çalışmayı yeğleriz. Toplu yemek hizmeti sunarken yerinde üretimi tercih etmekteyiz böylece üretimde  şeffalığı, yemekte kaliteyi sağlarız.     

Yemek yapmayı otomasyonlaştıramazsınız tamamen el becerisi,  damak tadı ve sezgilerle  ortaya çıkan bir iştir. Bu nedenle istihdamı da oldukça sağlayan bir sektördür.

Sektörün önemi sadece sosyal anlamda değil yasalar anlamında da önem arzeder. Yasaların ve yönetmeliklerin gereğini yerine getirmeyen ve “merdiven altı “ dediğimiz kaçak üretim ile piyasada tutunmaya çalışan insan sağlığını önemli ölçüde tehdit eden birçok firma faaliyette bulunmaktadır. Hizmet alırken gerekli izinleri almış, denetime tabii toplu yemek işletmelerini tercih etmek çok önemlidir.

 

Kalite güvence departmanı

Raziye ARSLAN